Chcete nebo musíte se stěhovat? – 2. část
Náš seriál o stěhování a dobrých radách, jehož první část najde zde, pokračuje. Nezapomeňte se tedy ubezpečit, že jste podnikli i následující kroky:
7. Využijte prostor
Malé skříňky a jejich poličky můžete vyplnit lehkými věcmi, jako jsou ručníky, utěrky a potahy, díky čemuž se rychleji nastěhujete.
8. Vykliďte těžké věci
Obsah skříní, sedaček a nábytku s úložným prostorem dejte do krabic, kartonů či pytlů. Dbejte na to, aby nebyly zbytečně přetížené a pak se vám věci netrhaly. Takto přetížené pytle či kusy nábytku zhoršují pohyblivost a následnou manipulaci, díky čemuž pak může jejich naložení i vyložení trvat podstatně déle.
9. Pohyblivé věci zalepte, co zavazí demontujte
Pokud jde z nábytku odmontovat nějaká jeho součást, která je volná či vyčnívá, pak tak udělejte, mohl by se totiž při manipulaci poškodit. Takto odmontované části, ať už jsou to nožky, šrouby, kolíky, klíče si popište – k čemu co patří, abyste předešli následným problémům. Nebo je přilepte lepenkou do vnitřního roku nábytku. Vyndejte dvířka a šuplíky a další těžké odnímatelné věci a prostor utěsněte proti následovnému posuvu ručníky a utěrkami a opět zalepte lepenkou. Pak se nemusíte obvázat, že se vám něco ztratí.
10. Křehké věci zabalate skutečně pečlivě
Věci, které jsou křehké, pak obalte každou zvlášť, nejlépe bublinkovou folii, která jej ochrání a krabice, ve kterých jsou tyto věci přenášeny, pak opatřete nápisem: křehké.
11. Zajištění proti posuvu věcí
Také vůz by měl mít jištění proti posuvu věcí tak, aby bylo vše připevněno, uvázáno či jinak jištěno.
Nezapomeňte taky na administrativu, která se s novým místem bydliště pojí. Musíte obeznámit o tom, že jste se přestěhovali, tyto instituce:
- svého zaměstnavatele
- obecní/městský úřad
- finanční úřad
- zdravotní pojišťovnu
- dětské lékaře
- školu
- dodavatele energie
- banku a jiné finanční a nefinanční instituce, ke kterým jste vázáni
- a samozřejmě své kamarády, rodinu a sousedy