Ostraha objektů Praha

By: CWCS Managed Hosting

Ostraha objektů Praha

Necítíte se v poslední době ve Vašem domě v bezpečí? Kontaktujte bezpečnostní agenturu Centr Group, která dodává a montuje technickou ostrahu, neboť pouze s ostrahou objektů Praha si budete připadat bezpečně.

Pro koho jsou její služby určeny?

Své služby poskytuje jak domácnostem, tak průmyslovým objektům, ochodům a celým objektům. Centr Group se zaměřuje zejména na ostrahu objektů v městě Praha, Brno a Ostrava. V případě zájmu ji však můžete kontaktovat, ačkoliv pocházíte z jiných měst České republiky. Kontaktní údaje naleznete na této webové adrese www.centr.cz.

Elektronické zabezpečovací systémy

Kvalifikovaní pracovníci bezpečnostní agentury Centr Group dodávají a zprovozňují elektronické zabezpečovací systémy, které slouží k dokonalé ochraně a zabezpečení majetku domácností i majetku firem. Velký zájem je zejména o instalaci alarmů. K rychlé signalizaci nebezpečí požáru slouží zejména elektronické požární systémy. V obchodních centrech, v halách, ve firmách a skladech najdou své uplatnění zejména systémy průmyslových televizí. V případě potřeby pro Vás již nyní nebude problém dohledat skutečnosti i několik měsíců zpětně, neboť nahrávky se archivují. Přehled o docházce Vašich zaměstnanců do zaměstnání získáte pomocí identifikačních vstupních systémů. Díky tomuto zařízení zamezíte velmi úspěšně také vstupu nepovolaných osob na prostranství Vaší firmy.

S PCO Praha budete mí dění ve Vaší firmě pod kontrolou také v pozdních nočních hodinách nebo v období dovolených. Pult centralizované ochrany zkráceně PCO obsahuje komplexní systém pro elektronickou ostrahu objektů. Tato služba splňuje veškeré požadavky evropských norem pro monitorování objektů a systém byl schválen také ředitelstvím Hasičského záchranného sboru. Součástí PCO je specializovaný výkonný hardware a software, který je integrován do jednoho funkčního celku s názvem 1Box ® PCO. V nabídce Centr Group naleznete také trezory, sejfy a systémy strukturovaných kabeláží a telefonních ústředen.

Jak zlepšit bezpečnost vchodových dveří

Jak zlepšit bezpečnost vchodových dveří

Autor obrázku: Kendyl Young

Také se bojíte, že během Vaší nepřítomnosti navštíví Váš byt či dům někdo neohlášený, jenž Vám z něj odnese všechno cenné a zanechá v něm pouze nepořádek a nemalé škody? Anebo se obáváte násilného vpádu někoho cizího, či chcete mít pouze větší pocit bezpečí? Ať už je důvod jakýkoliv, neměli byste nic podcenit. Nikdy totiž nevíte, kdy padne Váš cenný majetek do oka někomu, kdo Vás o něj rád obere.

Základem jsou pevné dveře

Pokud si potrpíte na bezpečí, ale zároveň nechcete, aby Vaše dveře vypadaly jako poklop od protiatomového úkrytu, zvolte jednoduše dveře z masivu. Nebudete si muset nechat instalovat speciální futra, ani nic vybourávat či složitě převrtávat. Takové dřevěné dveře vydrží nejenom rány beranidlem (třeba takovým, jaké používá policie), ale zároveň nepůjdou promáčknout páčidlem, kladivem aj. Oproti tomu dveře dřevotřískové, které se nachází zejména ve starších domech, lze promáčknout mnohem lehčeji.

Nespočet způsobů zdokonalení

Pokud máte dveře z pevného masivu, můžete přistoupit k instalaci různých zabezpečení. Častým zabezpečením bývá instalace druhého zámku, což nejenom rozkládá sílu, kterou se někdo cizí snaží dostat dovnitř, ale zároveň to dotyčnému značně zvyšuje čas, který musí strávit dobýváním se dovnitř. Dalším známým, i když dnes už méně používaným řešením, je řetěz – ten i po otevření dveří neumožní jejich otevření úplně, a tak může škvíra mezi dveřmi sloužit třeba k chráněnému rozhovoru s cizí osobou. Dodatečná petlice, kterou lze použít pouze zevnitř, bude jistě také na místě – ovšem jen v případě, kdy jste uvnitř domu či bytu i Vy.

Trocha moderní technologie

Pro úplnou a nejefektivnější ochranu, použijte klasický alarm – buď domácí, který upozorní pouze Vás, anebo alarm napojený přímo na policii, která v případě neoprávněného vniku do Vaší domácnosti bude moci ihned zasáhnout. Je to rozhodně jednodušší a bezpečnější, než se pouštět do boje se zločinem na vlastní pěst – nikdy nevíte, jak se neoprávněné vniknutí vyvine, a neutrpíte-li újmu na zdraví, či ji naopak nezpůsobíte zloději, který by Vás pak za těžkou újmu na zdraví mohl i žalovat.

Jak zajistit svůj dům či byt proti zlodějům

Jak zajistit svůj dům či byt proti zlodějům

Autor obrázku: Aaron Parecki

Dnešním velmi častým zabezpečením jsou bezpečnostní zámky či bezpečnostní dveře. To se většinou týká bytů. U novostaveb rodinných domů je lepší elektronický zabezpečovací systém, jež dokáže upozornit na narušení střeženého objektu. Čidla elektronického zabezpečovadcího systému reagují na řadu různch podnětů, jako je pohyb, teplo, přerušení kontaktu apod. Už to, že objekt osadíme účinnými prostředky, můžeme tím odradit případného pachatele a ušetřit si řadu nepříjemností a finančích i jiných ztrát.

Požadavky na zabezpečení domů se hodně stupňují s jeho hodnotou. Pokud je domácnost běžně vybavená, pak stačí na vstupní dveře aspoň jeden ze zabezpečovacích systémů – tedy bezpečnostíní vložka, bezpečnostní zámek a bezpečnostní štít. Za což mohou dostat majitelé nemovitosti i slevu na pojistném, a to dokonce až 20 procent z pojistného.

V první řadě by se měli majitelé bytu či domu pojistit, nešetřit na tom a montáž EZS svěřit do rukou firmě s patřičnou cerfitikací. Velmi důležitá je i prevence, lidé by tak neměli upozorňovat na to, že je dům či byt opuštěný a zařídit si vybírání poštovních schránek v době, kdy jsou na dovolené. Dále pak nezapomenout na dveře, okna a ostatní otvory, kterými se lze dostat do objektu.

Dle zkušeností se dozvídáme, že lidé zabezpečují svůj dům či byt až tehdy, kdy zlodějové vykradou nějaký objekt v jeho okolí, rodině nebo dokonce je samé.

Jaké jsou tedy konkrétně systémy zabepečení?

Dělí se na dvě základní skupiny: na mechanické a elektronické zabezpeční. Mezi ty první patří: bezpečnostní dveře, fólie, mříže, garážová vrata, rolety na okna. Mezi ty druhé řadíme:kamery, čidla pohybu, sirény, atd.

Začínat bychom měli u mechanických prvků. Pokud koupíme bezpečnostní dveře, pak zabráníme pachateli vstupu do objektu na tak dlouho, než se mu podaří dveře otevřít. Elektronické zabezpečení mu v ničem nebrání, jenom dává najevo, že je někdo v objektu a lupič má pak dostatek času do příjezdu ochranky či majitele bytu či domu.

Je tedy ideální zkombinovat oba systémy. Jeden zbrzdí jeho jednání a druhý nás o něm informuje. Tak máme dost času, abychom stihli zareagovat. Jaký typ bezpečnostních dveří máme volit? Pokud bydlíme v bytě či panelovém domě jinde než v prvním nebo posledním patře, pak dveře zpravidla postačí.

Zabrzděte zloděje přede dveřmi

Autor obrázku: IrishFireside

Evropská norma dělí dveře do bezpečnostních tříd od 1 do 6 – s tím, že 6 označuje nejbezepčnější dveře. Pro domy i byty se doporučují kategorie od 2-4. Dveře pak stojí od 10 000 Kč výše ve 2. kategorii, ve 3. pak od 15 000 Kč a ve 4. od 20 000 výše.

Kovové bezpečnostní dveře mají ocelovou kostru, tuhou kovovou konstrukci, která má celoplošné plechové krytí a rozvorový systém zamykání. Dřevěné bezpečnostní dveře mají obvodový rám z tvrdého dřeva a taky dřevěné vnitřní jádro. Jejich trvdost i odolnost je podobná kovové variantě. Nejlepší bezpečnostní dveře obsahují i dvacet zamykacích bodů.

Kovové i dřevěné dveře mají víc než jeden zámek. Počet zymakcích bodů je spolu s tuhostí dveřní konstrukce věcí, která vypovídá o jejich kvalitě. Bezpečnostní dveře mají i kvalitní bezpečnostní vložku, která je odolná proti odvrtání.

Musíme si dát pozor na to, že dveře budou plnit svou bezpečnostní funkci pouze tehdy, když budou vsazeny do zárubní s adekvátními bezpečnostními parametry – zárubně pak mají být vyztužené, mají mít vyšší tuhost, jež je přizpůbená váze dveří. Společně tak zajistí odolnost uzavřeného vchodu do nemovitosti. Pokud máme kovové zárubně, musejí být po celém obvodu vylité betonem, aby nebylo možné je rozepřít.

Vše o čištění bazénů a jeho příslušenství

Vše o čištění bazénů a jeho příslušenství

Horké léto klade větší nároky na všechny provozovatele a vlastníky bazénů. Vysoká teplota přispívá k množení bakterií v bazénu a vzniku zelených řas, proto je nutné vodu neustále udržovat čistou za pomocí bazénové chemie. Většina uživatelů používá přípravky s obsahem chlóru, alergici mohou sáhnout dokonce i po těch, které ho neobsahují a naopak využívají například kyslíkové tablety Aqua Blanc O2.

Autor obrázku: hottholler

Bezchlórová bazénová chemie je založena na využití oxidačních účinků kyslíku, která stejně jako chlór vodu dezinfikuje. Co se týče přípravků s chlórem, nejvíce se prodávají multifunkční chlórové tablety, granulát na regulaci ph, testovací soupravy a vločkovač. Všechna tato bazénová chemie účinně udrží vodu průzračnou a čistou po celou koupací sezónu. Více informací o jednotlivých produktech naleznete na internetových stránkách firmy Albixon, která je špičkovým výrobcem a prodejcem bazénové chemie a příslušenství, http://www.bazeny.cz/bazenova-chemie/. K dočištění bazénu lze použít bazénovou filtraci s kvalitním pískem a speciální vysavače pro odstranění větších nečistot.

Bazénové příslušenství se instaluje přímo do bazénu. Je nutné si ho vybrat již při stavbě bazénu, rozmyslete si tedy, zda chcete mít ve svém bazénu reflektory, protiproudy, masážní trysky a další výrobky. Dodatečně potom můžete přidat tepelné čerpadlo, schůdky, UV lampy nebo ionizátory pro desinfekci. Součástí bazénů jsou i alarmy, světla do bazénů pro příjemné letní večery nebo nerezové bazénové schůdky.

Kvalitní bazénová chemie vám zpříjemní relaxaci u bazénu a dobré přípravky vám usnadní péči o jeho vodu. Praktické příslušenství zlepší a zpestří stav a vzhled vašeho bazénu a vy budete mít dostatečný požitek z koupání a pobytu v něm.

Když domov, tak bezpečný – Ochrana bytu

Když domov, tak bezpečný – Ochrana bytu

Bydlíte-li v bytu, rozhodně byste neměli zapomínat na jeho řádné a správné zabezpečení, neboť vynechání právě tohoto kroku by mohlo mít někdy v budoucnu odstrašující následky – a to především pro ty, kteří mají svou domácnost vybavenou dražšími a modernějšími věcmi – např. širokoúhlý LCD televizor, notebook, digitální fotoaparáty, kamery (videorekordéry), DVD přehrávače apod.

A když si sečtete, kolik tohle všechno stálo, jistě uznáte i Vy, že je dobré udělat jednorázovou investici a svůj byt pořádně zabezpečit, než jednoho dne, třeba když si budete užívat dovolené, o vše přijít.

Tyto rady jsou vhodné jak pro byty v přízemí, tak i pro byty ve vyšších patrech.

Jak svůj byt zabezpečit?

Jak jistě všichni víme, zloději nechodí do bytu snad jedině zdmi …ovšem takové dveře nebo okna pro ně nejsou žádnou překážkou. Stačí vylomit zámek, rozbít okno, vyrazit dveřím nebo oknům panty a je to. Ale právě proti takovýmto situacím existuje hned celá řada možností, jak si svůj byt zabezpečit. Tou první je bezesporu nainstalování bezpečnostních dveří i oken po celém bytě.

Takové bezpečnostní dveře totiž vydrží o poznání mnohem větší nápor a navíc mívají většinou uzamčení ze všech stran (po celém obvodu dveří), takže urazí-li zloděj zámek na jedné straně, stále budou dveře jistit ostatní západy – urazit ovšem už ten jeden západ u bezpečnostních dveří je velmi obtížné.

Bezpečnostní okna sice nebudou mít zámek se západy po celém obvodu, většinou je však mívá nahoře a dole. A i uzávěr okna hodně vydrží – ale samozřejmě ne tolik, co bezpečnostní dveře. Pokud žijete v nepříliš klidné čtvrti a bojíte se o svůj majetek, není na škodu si nechat nainstalovat i bezpečnostní skla do oken, která vydrží o poznání větší nápor.

Zabezpečení pomocí elektroniky

Pokud si nechcete kupovat bezpečnostní dveře ani okna, nabízí se ještě zabezpečení elektronikou pomocí tzv. alarmu. Alarm je napojen přímo na policii a v případě, že Vám někdo neoprávněný vnikne do bytu, se tento alarm spustí a policie je ihned informována …a pak už záleží pouze na rychlosti policie.