Odhalení tajných chemikálií v čistících prostředcích – druhá část

Odhalení tajných chemikálií v čistících prostředcích – druhá část

Navážeme na první část článku o odhalení tajných chemikálií v čistících prostředcích a sdělíme vám ještě víc:

Proč neuvádějí všechny ingredience na obalu

Proto se odborníci snaží, aby se změnila laxní pravidla kolem zveřejňování složení čistících výrobků tak, aby bylo jasné jaké ingredience a chemické látky obsahuje daný prostředek.

V současné době, nejsou povinni uvádět ingredience na obalu čistících prostředků, takže na rozdíl od výrobků pro osobní péči a potravin, není žádný možný způsob, jak pro spotřebitele uvést úplný seznam složek v čističů.

Měly by se zavádět právní předpisy

Naše skříně jsou plné mýdel a čisticích prostředků, u kterých jsme předpokládali, že nám zlepší úklidem naše domovy a zdraví. Nicméně nový výzkum vrhá světlo na tajné chemické látky, které by mohly dělat spíš více škody než užitku. Máte právo přeci vědět, co se skrývá za látky ve vašich výrobcích, jenž ve vaší domácnosti používáte. Je to důvod, proč by se měly zavádět právní předpisy, které vyžadují úplné zpřístupnění složek v každodenních čisticích prostředcích.

Nejvíce to uvítají ženy, které mají i své organizace, jenž mají právě ohlasy k těmto velkým nedostatkům, protože chtějí čistou domácnost, ve které nemusejí mít strach bydlet s celou rodinou, a nebo položit dítě na podlahu, aby se mohlo pokoušet o první plazivé pohyby.

Takže buďte zřetelní nad výběrem čistících výrobků.

Odhalení tajných chemikálií v čistících prostředcích – první část

Odhalení tajných chemikálií v čistících prostředcích – první část

Nová nezávislá laboratoř testovala nad 20 špičkových produktů pro čištění domácnosti. Testy ukázaly, že čisticí prostředky běžně obsahují skryté chemikálie spojené s rakovinou, vrozenými vadami a komplikacemi v těhotenství.

Více jak 80.000 chemikálií je na současném trhu, ale téměř 20 procent z nich je prý drženo v tajnosti. Spotřebitelé si byli jisti bezpečností chemických látek v čistících prostředcích, a to i ve výrobcích uváděné na trh jako „ekologické“. Došlo tak k poklesu prodeje čisticích produktů v národním, životním prostředí, protože zdraví je jedním z faktorů, které k tomu přispívají.

Někteří spotřebitelé zvýhodňují své domácí čističe pomocí octa a jedlé sody kvůli bezpečnosti a nákladů, neboť tím ušetří.

Sami spotřebitelé mají zdravotní problémy

Odborníci říkají, že slyšeli stížnosti od stovek lidí, kteří říkali, že osvěžovače vzduchu a jiné voňavé výrobky pro domácnost u nich vyvolávají špatné reakce, způsobují bolesti hlavy, potíže s dýcháním, záchvaty, astmatické záchvaty, a další zdravotní problémy.

Tyto zprávy mají obrovskou službu tím, že odhalí nebezpečné chemické látky, které mohou být skryté v čistících prostředcích, a tak se spotřebitelé mohou dovědět, jak mohou zabránit v koupi vůní a jiných chemikálií, které jsou spojeny s vážnými zdravotními problémy.

Jedna zpráva z roku 2007 poukazuje, že domácí nebezpečnost zjistila, že ženy z Latinské Ameriky jsou obzvláště ohrožené nadměrnou expozicí toxicky-chemickými látkami prostřednictvím čistění. Na národní úrovni je více než třetina tuzemských čističů právě z Latinské Ameriky.

Dejte stop toxickým látkám ve vaší skříňce II

Dejte stop toxickým látkám ve vaší skříňce II

 

Příznaky nejsou vidět ihned

Postupem času, jak dýcháme a absorbováváme malé množství těchto látek v průběhu úklidu i po něm, mohou mít na nás špatný vliv. To je důvod, proč odborníci doporučují pro zdravou domácnost, aby neměla vaše skříň s čistícími prostředky vliv na člověka. Transformovat tuto prostorovou jednotku na zelenou, bude pro vás dlouhá cesta, která ale vytvoří bezpečný domov pro celou vaší rodinu.

Jakým směrem se vydat

Navést člověka byste měli tím směrem, že nebude sbírat všechny čisticí prostředky, které nesou slova „Upozornění“ nebo „Nebezpečí“ na jejich etiketě. Také nevzít ty, které obsahují syntetické chemické látky, nebo takové, jenž nemají uvedena v obsahu všechny ingredience.

Dobré pravidlo říká, že pokud pro vás je nemožné vyslovit nebo rozpoznat, co je uvedené na etiketě, tak si jich vůbec nevšímejte a raději projděte jen kolem. Také tyto čističe by měly mít uvedeny, kam po spotřebě či po záruce s nimi, kam je vyhodit, tak jinak bezpečně je zlikvidovat. Jen nelijte nic pryč, co se může dostat do vodních toků a znečistit životní prostředí.

Zdraví pro celou rodinu s bezpečnými přípravky

Když budete hotovi s radami pro nákup čistících prostředků, doplňte vaší skříň pro dnešní novou generaci zdravými čisticími produkty z bezpečných surovin získaných z přírodních zdrojů, jako jsou rostliny a minerály. Pomocí těchto ekologicky šetrných výrobků pro váš dům se ujistíte, že jste uklidili zdravě, nikoliv nezdravě.

Dejte stop toxickým látkám ve vaší skříňce I

Dejte stop toxickým látkám ve vaší skříňce I

 

Je váš domov přeplněný toxickými reklamami?

Ve většině domácností jsou k tomu tak blízko, díky skříňce pod dřezem. Je to místo, kde miliony rodin ukládají své čisticí prostředky. Tyto bojovníci proti špíně mohou udělat rychlou práci, odstranit skvrny, mastnotu a jiné denní nečistoty, ale drtivá většina má nemilé tajemství: jsou vyrobeny z nebezpečných syntetických chemických látek, které jsou toxické pro člověka a životní prostředí.

Mohlo by to zahrnovat ty čistící prostředky, které rodina vlastní a pravidelně využívá, což jsou spreje, houbičky, jimiž utíráme a čistíme celý dům? Pokud používáte běžné produkty, odpověď je pravděpodobně ano. Ale je to těžké, abyste měli jistotu, protože nemusíte odhalit přesné ingredience výrobců čistících prostředků z jejich vzorců, a výrobci nejsou povinní testovat tyto vzorce pro bezpečnost předtím, než je prodají.

Není divu, že mnoho lidí překvapí, že u všech od populárních univerzálních čisticích prostředků po přední podlahová leštidla bylo zjištěno, že obsahují látky spojené s: rakovinou, astmatem, reprodukčními a vývojovými poruchami, neurologickými problémy, hormonálními poruchami, a další.