Kalkulačka americké hypotéky

Jestli si chcete půjčit peníze a zajímalo by Vás to, za jakých podmínek Vám mohou půjčku nabídnout různí věřitelé, tak je tu jeden snadný způsob, jak to můžete zjistit. Věřte tomu, že se i Vy můžete dozvědět vše potřebné.

Potřebujete si na něco půjčit peníze, ale nevíte, na koho byste se měli obrátit? Hledáte někoho, kdo by Vám poskytl půjčku, pro jejíž získání nebude nutné plnit všechno možné či nemožné? Věřte tomu, že možnosti tu pro Vás jsou, a že rozhodně není pravidlem, že by získání většího obnosu peněz muselo být zdlouhavé a komplikované.

Mnohé velice často zajímá to, za jakých podmínek by mohly tu či jinou půjčku u daného věřitele získat, věřte tomu, že něco takového můžete snadno zjistit. Je tu pro Vás například kalkulačka americké hypotéky, do které zadáte vše potřebné a ihned se dozvíte výsledek. Díky tomu budete mít jasno v tom, s jakými podmínkami počítat.

Získání takové hypotéky je navíc velice jednoduché, protože nemusíte téměř nic řešit. Stačí, když se zaručíte nemovitostí a můžete si být jistí tím, že peníze získáte snadno a bez problémů. Navíc se jedná o půjčku, která je velice flexibilní, a proto pro její získání nemusíte plnit určité podmínky, které by Vám mohly být nepříjemné. Například se můžete vyhnout kontrolám registrů, což se mnohým velice hodí.

Jistota je tedy taková, že hypotéky bez registru nejsou něčím nemožným, ve skutečnosti je taková půjčka poměrně snadno dostupná a vhodná pro širokou škálu jedinců, a proto si můžete být jistí tím, že si na své přijdete i Vy a budete nadmíru spokojeni. Jedinou podmínkou, kterou je nutné splnit, je zástava nemovitosti, všechno ostatní už záleží jenom na Vás, což mnoho věcí usnadňuje. Díky tomu, že se vše neřeší do posledního detailu, si můžete být jistí tím, že pro Vás bude získání peněz jednoduché, navíc se financí dočkáte za velice krátkou dobu.

Vždy tedy záleží jenom na Vás, pro jakou půjčku se rozhodnete, můžete to ovšem mít vliv na velké množství věcí, proto tuto volbu jen tak nepodceňujte. Když si vše řádně promyslíte, tak zaručeně najdete to pravé.

Co by měla umět Vaše hypotéka na výstavbu?

Co by měla umět Vaše hypotéka na výstavbu?

Výstavba je nejkomplikovanějším účelem hypotéky pro banku a nejdražším účelem hypotéky pro klienta. Rozdíl v poplatcích spojených s hypotékou může být u hypotéky na výstavbu i více jak 10 000 Kč, proto se vyplatí při výběru nekoukat pouze na úrokovou sazbu, ale i na doplňkové služby a jejich cenu. Pokračovat ve čtení „Co by měla umět Vaše hypotéka na výstavbu?“

Kam si jít půjčit na nový dům

By: Images Money

Kam si jít půjčit na nový dům

Chcete si postavit nový dům a řešíte to, kde si vzít hypotéku? Hypotéka je tu na velmi dlouhou dobu a tak je třeba vše dokonale promyslet a nic nepodcenit.

Využijte pomoci hypotečního poradce

Bank je velmi mnoho a všichni se předhánějí ve výhodných podmínkách. Jenže není všechno zlato, co se třpytí a tak byste měli být obezřetní a prostudovat si opravdu důkladně podmínky od všech bank. Určitě se nenechte zlákat jedním bankéřem z jedné konkrétní banky, ale je třeba se poptat u bank různých. Nevěřte reklamám, ale hledejte skutečnosti. Určitě byste se také měli poradit s někým, kdo tomu rozumí.

Dobré je oslovit hypotečního poradce, který je nezávislý a pracuje pro více bank. U nich vám najde tu nejlepší možnou hypotéku, která pro vás bude skutečně výhodná.

Hypoteční makléř vám zdarma poradí, u které banky byste si měli půjčit a probere s vámi podmínky. Jelikož se dobře orientuje v bankovnictví a nepracuje v jedné konkrétní bance, můžete jeho službám plně důvěřovat. Makléř je tu od toho, aby mapoval situace v bankách a podle toho svým klientům radil. Provize dostává od všech bank stejné, proto nemá potřebu někoho preferovat, nebo protahovat.

Projděte si online hypotéky

Zjistit výhody hypotéky se také dá online. Jsou stránky, které nabízejí online informace o tom, kde si můžete vzít výhodnou hypotéku. Zadáte kritéria jako kolik chcete půjčit, na jak dlouho a zjistíte ihned jak velké splátky byste u té, či jiné banky platili. Z domova a pohodlně pak budete vědět, jaké výhody pro vás plynou, pokud si vezmete hypotéku u jedné konkrétní banky.

Určitě nenechávejte nic náhodě a pokud hypotéku máte a není pro vás výhodná, rozhodně ji přefinancujte, pokud je to možné. Jde o velké peníze a ty se nehází jen tak do vzduchu. Každý takto velký finanční krok si promyslete do posledního puntíku a urči tě si nechte poradit.

Hypoteční sazby spadly na historická minima. Využijte této šance

Hypoteční sazby spadly na historická minima. Využijte této šance

brnensky-zvonek_rdJeště v roce 2009 se průměrná hypoteční sazba v České republice pohybovala těsně pod hranicí 6 %. Dneska? Hypotéku si pořídíte s ročním úrokem pod 3 %. Konkurenční boj mezi bankami tuto hranici posouvá stále níže, takže není výjimkou, když klient dostane hypotéku s úrokem 2,6 %. Pokud jste kdykoliv v minulosti přemýšleli o koupi vlastní nemovitosti a jen čekali na „vhodnou příležitost“, tak ta příležitost právě nastala. A možná už se nikdy nebude opakovat. Využijte ji. Dříve, než bude pozdě.

Vyberte nejlepší

I přesto, že jsou teď hypotéky obecně levné, sazby se v různých bankách liší. A abyste získali tu úplně nejlepší, museli byste jednat s několika bankami a spořitelnami současně, mít hodně ostré lokty, skvělé vyjednávací schopnosti a spoustu volného času. Přiznejme si – to dnes nemá skoro nikdo. Na trhu jsou naštěstí firmy, které to můžou udělat za vás. Firmy, které nabízí výhodnou službu financování, v rámci níž spolupracují s několika bankovními institucemi a jsou tak schopny pro vás vyjednat výhodné podmínky, ke kterým byste se sami zřejmě vůbec nedostali.

Nemovitost je nejlepší investice

Víme, jak si zajistit co nejvýhodnější hypotéku. Ale jak vlastně poskytnutý úvěr využít? Pokud bydlíte v pronajatém bytě, pak si určitě pořiďte vlastní byt nebo dům. A pokud už ve vlastním bydlíte, není nic lepšího, než investovat do chaty či chalupy. Nebo ještě lépe do pozemku. Ceny půdy jsou v České republice jedny z nejnižších v Evropě a do budoucna by podle všech odhadů měly strmě stoupat. Investice do pozemku se tak v současné době jeví jako prozíravá, výhodná a navíc bezpečná. Podobných na světě moc není.

S realitní kanceláří nebo bez ní?

Jedna ze zásadních otázek, kterou si při vyřizování hypotéky a nákupu nemovitosti většina z vás pokládá. My říkáme jednoznačně „s ní“. Kvalitní realitní kancelář vám za rozumnou úplatu ušetří tolik času energie, že se spolupráce s ní jednoznačně vyplatí. Ať už jde o nalezení vhodné nemovitosti, přípravu všech smluv, zápis do katastru nemovitostí atp. Běžný člověk by tímto strávil desítky a desítky hodin a výsledek by přesto nemusel být ideální.

Přejeme si, ať levných hypotečních úvěrů využijete co možná nejlépe!

Investovat do vlastního bydlení nebo žít v pronájmu? Jak se nejlépe rozhodnout?

Investovat do vlastního bydlení nebo žít v pronájmu? Jak se nejlépe rozhodnout?

By: Images Money

Lidé všech věkových kategorií řeší častou situaci, kdy žijí v pronájmu a zvažují, co by znamenalo, kdyby se rozhodli pro koupi rodinného domu nebo bytu do osobního vlastnictví.

Na jednu stranu působí vlastní bydlení velmi pohodlně, svobodně, člověk bude „svým pánem“, na druhou nastávají povinnosti s placením daní, péčí o dům příp. zahradu, opravy v interiéru, exteriéru…

Vypočítejte si přibližnou výši splátky hypotéky

Velkou roli hrají peníze, které na koupi nemovitosti potřebujete. Nemáte-li dostatečně naspořeno, můžete se rozhodnout pro žádost o poskytnutí hypotéky. Díky propracovaným webovým stránkám, na kterých se můžete informovat o podrobných kritériích hypotéky, najdete také způsob, jak si propočítat přibližnou výši splátky při konkrétní výši hypotéky. K tomuto účelu slouží hypoteční kalkulačka. Díky ní rychle a snadno zjistíte, jestli je pro vás únosné půjčit si kupříkladu 2 000 000,–Kč na dobu 30 let, po kterou budete pravidelně měsíčně splácet.

Byty za vysoké nájmy

Když se nad tím zamyslíme, platíme-li nájem za byt každý měsíc např. ve výši 13 000,–Kč, v podstatě odevzdáváme velkou částku, která by nám ve skutečnosti mohla pokrýt měsíční splátku hypotéky. Pokud bychom si pořídili menší rodinný dům, nebo byt v městysi, za stejné měsíční výdaje bychom jej mohli splácet. Záleží samozřejmě na ceně nemovitosti a naspořené částce, ale je velmi pravděpodobné, že výše splátky hypotéky by byla stejná, nebo nižší. Uspořené peníze byste mohli odkládat stranou na opravy, příp. na jiné výdaje spojené s životem ve vlastním.

Velká nevýhoda pronájmu tkví v tom, že nemáte jistotu, že o bydlení časem nepřijdete. Kdežto když splácíte hypotéku pořízenou na vlastní bydlení, víte, že za dohodnutou dobu bude definitivně vaše. Získáte tak důležitou jistotu na období důchodového věku.

Pusťte se do refinancování hypotéky

Zajímejte se o možnosti, jak ušetřit i na finančních produktech, které již máte. Jednou z možností je refinancování hypotéky. Využijte ji dříve, než vám skončí fixační doba splátek hypotéky. Získáte tak nižší úroky a splátku si můžete upravit dle svých přání.

Je jen na vás, jak se nakonec rozhodnete. Vlastní bydlení však přináší pocit jistoty a klidu díky vědomí, že v budoucnu neztratíte střechu nad hlavou.

Od ledna se mění občanský zákoník a s ním pravidla ohledě nemovitostí

Od ledna se mění občanský zákoník a s ním pravidla ohledě nemovitostí

Od roku 1951 platilo, že pozemek a nemovitost může vlastnit jiná osoba. Nový zákoník, který zřejmě od ledna začne platit říká, že pozemek a stavba budou jedno. Stavby budou chápány jako součást pozemků, na němž stojí.

Jste-li majitelem stavby na cizím pozemku, nemusíte mít obavy, že by vás vlastník mohl připravit o bydlení. Budete mít předkupní právo na koupi pozemku. To stejné právo získává vlastník pozemku v případě, že budete chtít prodat stavbu. Pokud čerpáte na stavbu hypoteční úvěr, nemělo by se pro vás nic změnit.

Naopak změny čekají ty, kdo chtěli úvěr teprve čerpat a to nejdříve na pozemek, později na stavbu. Od ledna už to zřejmě nebude možné, museli byste to stihnout do konce letošního roku.

Autor obrázku: Tax Credits

Rozestavěné stavby také zřejmě nebude možné od roku 2014 na katastru zapsat. Jednoduché to bude, pokud stavíte na svém pozemku, na cizím pozemku budete ovšem moct stavit jen na základě tzv. práva stavby. Má dobu splatnosti 99 let a je předmětem zápisu do katastru nemovitostí. Lze jej tedy převést, dědit nebo zatížit zástavním právem, které ne nutné k uzavření hypotečních úvěrů.

Navštivte katastrální úřad do konce roku 2013

Pokud máte rozestavěný dům na který chcete čerpat, nebo čerpáte hypotéku, pospěšte na katastrální úřad a zapište vaši stavbu. To lze však jen za podmínek, že má obvodové stěny alespoň do výše 1. nadzemního podlaží. Jinak nedojde ke vzniku samostatné stavby a po 1.1.2014 se stavba stane součástí pozemku.

Pokud z nějakého důvodu nedojde k zápisu ať už číkoli chybou, bude těžké dokazovat, že stavba vznikla ještě podle starých předpisů a nemá se tedy stát součástí pozemku.

Zatím všichni docela tápou a bude na bankách, jak se k novým faktům postaví. Změny se budou týkat i developerských projektů. Všichni odborníci jako třeba Partners a další pro lidi prospěšní poradci se snaží rychle dostat do obrazu. Jsou obeznámeni s tím, co se má změnit, budou vám nápomocní a vysvětlí, co pro vás změny znamenají.

Změny se budou týkat i pravidel dědění, ceny života, reklamací, nájemních smluv… Snad nám budou změny ku prospěchu a nebudou v nich nesrovnalosti.

Pořízení bydlení nemusí být problém

Pořízení bydlení nemusí být problém

Hledáte-li nový byt, nebo dům, protože se opět rozrostete a ten stávající by vám byl příliš těsný, nebo se chcete osamostatnit a začít bez rodičů, jistě řešíte, kde vzít dostatek peněz. Ideálem by bylo použít naspořené finance, ale jen málokdo dokáže v dnešní době našetřit dostatek na pokrytí celé ceny nemovitosti…

Další skvělou možností je moct se obrátit na někoho z rodiny. Sourozence, rodiče nebo strýce. Ale i tyhle možnosti má jen pár z nás. Proto se musíme poohlédnout po nabídkách bankovních a nebankovních společnos.

Pokud máte založeno stavební spoření, můžete použít překlenovací úvěr. Pokud ne, nabízí se například hypoteční úvěr. Jeho splacení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti. Jako zástava se většinou používá financovaná nemovitost, ale je možné ručit i jiným objektem.

Hypoteční úvěr dělíme na dva typy:

  • Účelová hypotéka – určená na financování nemovitosti
  • Neúčelová hypotéka (neboli americká hypotéka) – lze úvěr využít na financování čehokoli

I hypotéky jsou k dispozici různé:

  • Hypotéka na byt v osobním vlastnictví
  • Hypotéka na družstevní byt
  • Hypotéka na rodinný dům
  • Americká hypotéka
  • Hypotéka na koupi pozemku
  • Hypotéka na stavbu, rekonstrukci
  • Rekreační objekt
  • Refinancování hypotéky – pokud už někde hypotéku máte

Jednotlivé hypoteky mají své specifické parametry. Kupříkladu Hypotéka na dům nabízí hypoteční úvěr do 70%. Získané peníze můžete použít na pořízení rodinného domu. Nízké úrokové sazby Hypotéky na dům a možnost rozdělení splátek na dobu až 40 let, vám dovolí optimálně snížit měsíční splátku hypotéky podle vašich finančních představ.

Při volbě úvěrové banky vsaďte na osvědčené společnosti, které mají zkušenosti a určitou klientelu. Typ hypotéky si dobře promyslete a propočítejte. Jen tak dosáhnete toho, aby byla spokojenost na obou stranách.