Vinylová podlaha

Vinylová podlaha

Autor obrázku: Steve Johnson

Rádi byste si pořídili podlahu, která bude naprosto vyhovovat vašim představám? Pak bychom vám rádi představili vinylové podlahy. Důvod je jasný, tuto novinku prostě musíte mít. Vinylové podlahy mají mnoho výhod. My vám je teď vyjmenujeme.

Vinylová podlaha je něco mezi linem a parketami. Její vlastnosti jsou však úžasné. Vinylovou podlahu prostě nezničíte. Může vám na ní upadnout snad cokoliv a na podlaze nepoznáte naprosto nic. Nemusíte se obávat pádu nože, hrnce, škrábanců od domácích mazlíčků…

Žádné otlačeniny od nábytku, vinylová podlaha unese ohromnou zátěž, proto se hodí do hojně používaných prostor. Už jen tento důvod je důvodem, proč si pořídit vinylovou podlahu. Je prostě nezničitelná.

Vynikající akustické a tepelné vlastnosti

Vinylová podlaha má vynikající akustické a tepelné vlastnosti. Můžete si vybrat z velkého množství vzorů a typů. Prodejců je mnoho a tak nebude problém najít to, co by vám do interiéru nejvíce ladilo. Vinylovou podlahu můžete mít i v koupelně, protože se dokonale snese i s vodou.

Různí prodejci, různé ceny

Různí prodejci, nabízejí různé ceny vinylových podlah. Věříme, že si vyberete z velkého množství nabídek, které nám obchodníci přihrávají. Vinylová podlaha je kvalitní podlaha, kterou musíte mít i vy doma a nehodí se pouze do domů, ale i do pracovišť, továren, čekáren, prostě kamkoliv.

Investujte peníze chytře, tato investice se vám jistě vyplatí, protože vinylová podlaha vám bude sloužit dlouhé roky, bez jediné známky poškození. Vaše podlaha bude velmi dlouho jako nová. Jedná se o jednu z nejkvalitnějších podlah na trhu. Prostě nemá konkurenci.

Jak spojit obývací pokoj s kuchyní?

Jak spojit obývací pokoj s kuchyní?

Dnešním standardem je propojení obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou. To je skoro pravidlem u nových bytů a domů. Často se ale objevuje i u domů, které jejich majitelé rekonstruují. Pokud vás tato tématika zajímá, nechejte se inspirovat tímto článkem.

Autor obrázku: Sarah_Ackerman

Princip propojení těchto interiérových částí bytů je velice podobný. Na kuchyňskou linku, která je zároveň i pracovním prostorem, pak navazuje jídelní část a pak obývací pokoj, tedy místnost, kde relaxujeme a setkáváme se s přáteli, rodinou a jinými návštěvami. Toto na první pohled jednoduché pravidlo ale nejde použít vždy a všude. Proto je občas dobré sáhnout k několika vychytávkám a zlepšováků.

Co když máte jenom KK, tedy kuchyňský kout v obývacím pokoji, a k oddělení kuchyně a obývacího pokoje je tady ostrůvek, který není zrovna vhodným bytovým prvkem do malých bytů. A co když jsou v bytě ve velké míře okna? Plná stěna je tedy ta, kde je kuchyňská linka, všechny ostatní stěny jsou narušeny okny či dveřmi, kam tedy postavit nábytek a pověsit televizor?

Je dobré si v takovém případě doprostřed místnosti postavit polopříčku, která z jedné strany slouží pro zavěšení televize, a z druhé strany z ní můžeme udělat jídelní kout. Naproti televizoru umístíme rozkládací rohovou sedačku s konferenčním stolkem.

Kuchyňská linka má tvar písmene L, a je ohraničena vysokými skřínkami, ve kterých je ukrytá spíž a najdeme tu i vestavěnou chladničku a mrazničku. Troubu můžete nainstalovat pod pracovní desku, mikrovlnu můžete dát do horních skříněk. Je to vhodné, protože ji máte ve výšce očí a nezabírá vám místo na pracovním stole. Kuchyňskou část můžete od zbytku místnosti rozdělit květináči s popínavkami. Až povyrostou, vytvoří tak zelenou zástěnu do kuchyně.

Jde o zajímavé a netradiční řešení, které může uspokojit taky náročné klienty.

Kožená nebo textilní sedačka

Kožená nebo textilní sedačka

Asi každý jsme si prožili jednou to rozhodování, jestli koženou nebo látkovou sedací soupravu do obývacího pokoje. Řekneme si tedy pár pro a proti obou dvou a pak záleží na vás, jak se rozhodnete.

Autor obrázku: lacasavictoria

Kožená sedačka

Kožená sedací souprava je velmi krásná a vkusná a také opět velmi moderní a pěkná na parádu, ale to je asi tak vše k čemu taková sedací souprava může sloužit.

Není vhodná pro rodiny s malými dětmi. Klouže jim to, můžou lehce spadnout, často ji začpiní, počmárají fixou… Častým čištěním strukturu rychleji narušíme.

Pokud je horko, potíte se a na takovou sedačku sednete, je potom velmi bolestivé vstávat, protože se k ní přilepíte. Pokud si přes ni dáte nějakou deku, abyste tomu předešli, tak to klouže.

Další věc je zima… pokud je zima, i přesto, že se topí, pokud si na ní sednete, je často velmi studená a asi to není nic příjemného.

Je také poměrně nepraktická, pokud u vás bude chtít někdo přespat, nebo na ní budete chtít spát vy sami. Je to velmi nepohodlné, klouže to po ní i když máte pod sebou deku. Také jsou často buď hodně měkké, že tam zapadnete a už nevstanete, nebo naopak velmi tvrdé.

Poslední nedílnou součástí je to, že pořád je to jen koženka a ta se po čase sezení buď prosedí, anebo ikdyž ji impregnujete, po čase praská a poté už nevypadá tak hezky.

Autor obrázku: Wonderlane

Textilní sedačka

Textilní sedací souprava je trochu něco jiného. Je z příjemného materiálu, sedí se na ní dobře a dokonce většina textilních sedacích souprav je rozkládacích, takže pokud na ní budete chtít spát, podstatně dobře se na ní vyspíte.

Její zápory jsou opět opotřebování a trhání nebo prošoupávání textilie, pokud na ni něco vylejete, není to jako u kožené, že to jednoduše setřete a je to. U textilie je to horší, odstranit takovýto flek.

V zimě příjemně hřeje, v létě se nelepí, dětem neklouže.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli obě mají své zápory i klady a je na vás která vám bude více sedět.

Konferenční stolek není jen odkládací prostor. Pozor na správnou volbu!

Konferenční stolek není jen odkládací prostor. Pozor na správnou volbu!

Patříte mezi ty, kdo si myslí, že na výběru konferenčního stolku nelze nic zkazit? Pozor! Možná se totiž mýlíte! Konferenční stolek je sice jen malá součást například obývacího pokoje, ale při nevhodné volbě dokáže nadělat pořádnou neplechu!

Autor obrázku: rotormind

Pozor na barvu!

Konferenční stolek je nepatrnou součástí našeho interiéru. Mnoho lidí to tak vnímá a také podle toho stolky volí. Vyberou si hned ten první, který jim padne do oka a nezajímají se o to, zda se jim hodí do obývacího pokoje nebo ne. A právě konferenční stolky mohou narušit celkové vzhled obývacího pokoje nejsnáz a nejhůř.

Při výběru stolku bychom měli dbát ohled na použitý nábytek v místnosti. Pokud je náš nábytek velmi decentní a převládá zde sklo a prvky světla, jistě se hodí si pořídit konferenční stolek skleněný a klidně i tónovaný do barvy nábytku. Mělo by vypadat, jako by byl součástí celého obývacího pokoje. Dřevěný vzhled by toto prostředí extrémně narušil.

Tvar a použití

Kromě barvy je třeba brát ohled i na tvary a linie v interiéru. Je přímo nepřípustné pořídit si hranatý stolek s ostrými hranami a liniemi do obývacího pokoje se zaobleným nábytkem a s liniemi oblouků nebo různých měkkých linií. Vzhled konferenčního stolku nesmí příliš kontrastovat. Tento kontrast pak na sebe poutá pozornost a celkově ruší i vzhled celého pokoje.

Stolky mají i mnohé využití. Některé jsou vyloženě dekorativní. Poznáme je podle vzhledu a často na to i výrobci poukazují. Je dobré se i zamyslet nad tím, co od konferenčního stolku očekávám. Jestli na něm budu servírovat jídlo a pití, tak se určitě nehodí vrchní skleněná deska s motivem nebo vzorem, který půjde špatně omývat. Nebo jestli to bude jen odkládací prostor pro časopisy.

Ceny?

Cena stolku se samozřejmě liší. Nejlevnější konferenční stolek bude pravděpodobně za pár stovek korun a bude dřevěný. Kdežto skleněný stolek bude překračovat již tisíc korun. Ideální prostorem pro výběr je internet. Lze porovnávat stovky druhů stolků a vybírat za nejlevnější ceny.

Co vše si pořídit do obývacího pokoje

Co vše si pořídit do obývacího pokoje

 

Obývací pokoj je místnost, která může být využívána pro relaxaci, trávení volných chvil. Zde třeba hostíte své návštěvy, taktéž ho můžete mít propojený s kuchyní a jídelnou, nebo v něm mít i pracovní část s pracovním stolem, takovou malou kancelář. Dá se říct, že se jedná o místnost, jenž v ní trávíte nejvíce času ze všech ostatních místností. Proto její vybavení by vám mělo zpříjemnit chvíle, když zde pobýváte.

Tento prostor má tolik možností a doplňků, abyste se zde cítili co nejlépe. Rozhodnými faktory je barva stěn či tapet, technologie (televizor, hifi věž, dvd přehrávač, satelitní přijímač, počítač), dobré osvětlení, nábytek, podlaha i koberec.

S čím začít

Když se podíváte do prostoru, který by měl splňovat funkci obývacího pokoje, tak vybavení by nemělo být až moc přeplácané. Je dobré, když máte obývací pokoj rozdělený na místa, není to myšleno, abyste obývací pokoj půlili stěnami. To ne, ale spíš, kde budete mít knihovnu, někde prostor pro sledování televize, o kousek dál místečko pro poslech hudby. A každičký tento prostor může vypadat jinak, ale ne, aby celý obývák byl jeden velký chaos.

Místo stěny, kterou byste rozdělili místa pro jiné využití, zkuste to přepažit kytičkou, gaučem, krásnou poličkou. Tak budou všechny místa pro určité trávení času oddělené. Pokud vám nevadí, když bude nábytek o trochu více drahý, tak si kupte víceúčelový. Jeho rozpoložení musí odpovídat možností světla, protože při překážení před oknem bude stínit celý obývák. To samé s květinami, dejte je tak, aby nestínily a vy mohli mít světlo tam, kde ho potřebujete. Zvažte počet a rozmístění nábytku.

Jak rozlišit místa v obýváku

Nebojte se barev a nechte je prostoupit obývacím pokojem a na každé místě jiné. Tam kde je obývák spojen s jídelnou, rozpůlíte k sobě ladící barvou, taktéž je možné praktické použití tapet, to vše vám nechá vyniknout místnosti jednotlivě a každičká bude mít svůj nádech.

Nepotřebujete přepažení, stačí naladit jinou barvu a má to skoro samý účinek, že rozdělení pro místa v obývacím pokoji jsou daná. Horší je to s menšími pokoji, kde se nedají provést zóny, ale dá se právě něco dělat s těmi barvami.

Víceúčelové

Pro malé prostory, kde si budujete obývák, je výhodný nikdo jiný než víceúčelový nábytek. Neplácejte však jedno přes druhé, nechte prostor dýchat.

Nábytek

V obývacím pokoji by nemusel chybět gauč, jenž se dá rozdělat. Některé kousky na kolečkách, jsou lepší k přemísťování. Sadu stolků, které zasouváte do sebe. Pro menší pokoje lze pořídit rohový nábytek, který vám vyplní rohy a tím vznikne prostor pro jiné věci. Abyste mohli hýbat se světlem, je dobré zakoupit takové, jenž není závislé na zásuvkách.

Víte o tom, že si jde pořídit nábytek s osvětlením, což mají už některé televize. Praktické, nemyslíte? Lze jakékoliv místo na zdi vyplnit poličkami, samozřejmě aby to mělo nějaký soulad. Lze spojit tři zóny dohromady. Místo pro sledování televize, poslouchání hudby či čtení knih. Jen si pořiďte stěnu, kde bude možné televizor skrýt za zásuvná dvířka, pak nemusíte mít strach, že při bujarém hraní nějaké z vašich dětí zničí televizor a jiné věci.

Nezapomínejte na květiny dodávající trochu přírody. Jen jejich rozmístění neberte tak, že na každý roh dáte jednu, spíše je nechte po kupě a u okna.