Banka vám nepůjčí? Zkuste to jinak! Bez registru!

Potřebujete nutně půjčit peníze? Rozbila se vám pračka, lednička nebo auto? Nebo chce vaše ratolest dělat řidičák či studovat v zahraničí? A vaše banka vám nepůjčí a nezajímá ji, že ty peníze opravdu potřebujete? Příčin může být několik. Například máte nízký příjem. Nebo naopak vysoké výdaje. Pokud to ale není ani jeden z těchto důvodů, bude příčina nejspíš nějaký záznam v registrech dlužníků a ani o něm nemusíte vědět. Stačí, když na pár dní přečerpáte bankovní účet do nepovoleného debetu o pár korun nebo se zpozdíte s platbou faktury za telefon a problém, respektive záznam, je na světě.

Vše má své řešení

Nevěšte ale hlavu. Ještě není všem dnům konec. I přes přísnou novelizaci zákona o spotřebitelských úvěrech můžete stále na trhu najít poskytovatele půjček bez registru. Takovou půjčku bez registru najdete tedy výhradně mezi nebankovními půjčkami. Nebojte, nemusí jít hned o podvodníka, který nedodržuje nařízení zákona. Novele výše zmíněného zákona nařizuje poskytovatelům, aby dostatečně kontrolovali bonitu svých potenciálních klientů a žadatelů o půjčku. Co už však v zákoně chybí, je způsob, jakým je nutné bonitu kontrolovat. Tudíž není problém, když poskytovatel do registru nenahlíží a půjčky bez registru poskytuje i po novelizaci.

Kde půjčku hledat

Jak jsme zmínili již výše, půjčky bez nahlížení do registru dlužníků nabízí výhradně poskytovatelé z řad nebankovních institucí. Drtivou většinu z nich, ne-li všechny, naleznete v dnešní době především na internetu. Většinou mají také na svém webu uvedeno, zda nahlíží do registrů dlužníků, nebo ne. Obvykle tuto informaci naleznete v rubrice Často kladené otázky. Může se však ukrývat i jinde.

Důvěřuj, ale prověřuj.

I když je trh s nebankovními půjčkami hodně regulován a hlídán, nikdy není na škodu si případného poskytovatele půjčky trochu prověřit. V první řadě si zjistěte, jestli má licenci ČNB a poskytuje půjčky legálně. Dále si také čtěte recenze od jiných klientů. Můžete si také projít různé internetové srovnávače.

 

Jak si půjčit peníze a neprohloupit

Víte, že bez půjčky to nejde, ale zároveň se bojíte, zda se rozhodnete pro tu správnou? Přemýšlíte, zda se vám při koupi auta více vyplatí leasing, či půjčka? A nechcete platit zbytečné poplatky navíc? Podívejte se na následující možnosti.

Jen málokdo má takové štěstí, aby se někdy v životě nedostal do situace, kdy by musel zvážit využití půjčky či úvěru. Ušetřit si určité množství peněz v mnoha případech není v silách mladého člověka, který by však rád bydlel, užíval automobil apod. A bez zcela nadbytečných nákladů na pronájem.

Najít optimální půjčku však není vždy úplnou hračkou. Nabídka je v dnešní době sice široká, avšak značně nepřehledná a její analýza vyžaduje větší množství vynaloženého času či konzultace s finančním poradcem. Důležité je vždy určit požadovanou sumu, kterou je potřebné si zapůjčit. Musí k ní být přidána určitá rezerva na další nepředvídatelné výdaje, avšak není vhodné si půjčovat příliš vysokou částku a zavazovat se k vyšším splátkám, než je ve skutečnosti potřebné.

Kalkulačky online

Při výběru optimální půjčky vám rovněž napomohou úvěrové a jiné kalkulačky, kterých je v dnešní době na internetu nadbytek. Je však vhodné ověřit si výsledky hned na několika z nich najednou. Ne všechny kalkulačky totiž obsahují veškeré produkty na trhu, jejich vyhledávací a srovnávací algoritmy nejsou vždy úplné, takže nemusí podávat přesný obraz zkoumané reality.

Kalkulačky jsou umístěné jak na webových stranách finančních institucí, tak i na stránkách věnujících se finanční tématice nebo přímo na webech specializovaných na srovnávání aktuálních nabídek. Po zadání vašich možností a představ získáte základní orientaci v tržní nabídce a víte, kterým směrem je pro vás nejlepší postupovat dále.

Jakou půjčku či úvěr zvolit?

Půjčku či úvěr se vyplatí hledat tak dlouho, dokud nejste úplně spokojeni. Samozřejmě za podmínky, že vám to dovolí váš čas, ale i zde by mělo platit pravidlo „pospíchej pomalu“. Zajímavou možností pro inspiraci pak například může být půjčka bez poplatku od mBank, jejíž podmínky si můžete zvýhodnit uzavřením pojištění schopnosti jejího splácení. Po uzavření této pojistné smlouvy totiž dosáhnete na podstatně výhodnější úrok, než je tomu bez jejího sjednání.

Sjednáte-li si toto pojištění, je vám poskytována suma ve výši od 10 000 Kč do 600 000 Kč s dobou splatnosti 12 až 84 měsíců a s úrokovou sazbou 7,9 % ročně. RPSN, tj. roční procentní sazba nákladů, je pak 13,36 % ročně. Není-li však toto pojištění schopnosti splácet uzavřeno, je vám poskytnuta stejná suma, tj. 10 000 Kč až 600 000 Kč, se stejnou dobou splatnosti, tj. 12 až 96 měsíců, avšak úrok již narůstá do výše 9,9 % ročně. RPSN pak naopak klesá na úroveň 10,36 % ročně, neboť v něm nejsou rozpuštěny náklady tohoto typu pojištění.

Plnění pojistného pak nastává po 30 dnech od vzniku nepříznivé životní události jako ztráta zaměstnání či pracovní neschopnost, a to ve dvojnásobné výši. Kromě výše vaší splátky obdržíte stejnou částku na váš účet bez podmínky jejího účelového využití. Za každý den hospitalizace pak získáte 10 % z výše vaší splátky. Pojistné plnění je pak vyplatitelné, a to zpětně za první měsíc.

Zvolit půjčku nebo leasing?

V dnešní době není lehké obejít se bez automobilu, takže si ho často musí zájemce pořídit prostřednictvím půjčky či leasingu, neboť dostatečná suma peněz v hotovosti není prostě dostupná. Časté dilema pak zní, zda je výhodnější právě půjčka, nebo leasing na auto. Nákup auta na leasing je velmi rozšířeným krokem, ale je velmi zajímavé, že i Česká leasingová a finanční asociace připouští, že lepší řešení může nezřídka představovat právě pořízení prostřednictvím úvěru namísto využití možnosti leasingu.

Mezi nevýhody leasingu se totiž řadí skutečnost, že až do ukončení leasingové smlouvy se auto nepočítá do vašeho majetku, ale zůstává stále ve vlastnictví leasingové společnosti, v případě jeho pořízení prostřednictvím půjčky se již naopak automaticky stává vaším majetkem. Auto pořízené na leasing také nemůžete zapůjčovat dalším osobám, neboť nepatří do vašeho vlastnictví, i přicházíte o bonusy za jízdu bez nehod v rámci povinného ručení. Náklady půjčky či leasingu však shodně můžete uplatnit ve svém daňovém přiznání.

Finanční aspekty obou těchto produktů jsou velmi vyrovnané, avšak výhodou půjčky či úvěru je větší osobní svoboda ve využití finančních prostředků, protože ty, které nakonec můžete při koupi ušetřit, můžete využít dle své libosti. V případě leasingu se veškeré finance striktně dotýkají ceny automobilu a nelze část z nich použít odlišným způsobem.

Ať se rozhodnete jakkoliv, pamatujte však vždy na to, že spěchat je potřebné pouze pomalu.

Na koho se obrátit, když se rozbije lednice a nemáte na novou?

Porouchala se vám zrovna dnes lednice? Máte ji plnou potravin, které se rychle kazí, a musíte jednat rychle? Když se rozbije lednice, jste v časovém presu. Je potřeba co nejdříve koupit novou. Co ale dělat v případě, že na novou lednici zrovna nemáte našetřené peníze? Na koho se v takovém případě obrátit?

Pokračovat ve čtení „Na koho se obrátit, když se rozbije lednice a nemáte na novou?“

Půjčku sjednáte už i online z pohodlí vašeho domova

Půjčku sjednáte onlineModerní doba nám poskytuje mnoho moderních služeb. Patří mezi ně možnost vyřizovat si řadu věcí online. Online je možné sjednat i půjčku. Nejenže nemusíte nikam chodit, navíc jde o velmi rychlé řešení.

Výhody a nevýhody online sjednání

Sjednat si půjčku přes internet nikdy nebylo jednodušší. Jakmile to jednou vyzkoušíte, už u toho zůstanete. Rychlá půjčka ihned má své výhody i nevýhody.

Výhody:

  • rychlé vyřízení
  • dle typu půjčky peníze do 15 minut
  • nečeká vás složitá administrativa
  • získáte dokonalý přehled o svých půjčkách
  • vyřízení z jakéhokoliv zařízení s připojením na internet
  • přístup 24 hodin denně, 7 dní v týdny
  • flexibilní nastavení půjčky
  • první půjčka zdarma (u půjček do výplaty)

Nevýhody:

  • nutnost vlastního účtu
  • v případě potřeby se odesílá ověřovací poplatek 1 Kč
  • ověřování bonity klienta

 

Jaký je běžný postup při sjednávání půjčky

Sjednávání půjčky se u jednotlivých společností liší jen v několika málo krocích. Obecně stačí vyplnit formulář, nastavit si výši půjčky a dobu splátky. Následuje buď zaslání ověřovacího poplatku, nahrání kopie osobních dokladů nebo výpisu z účtu, případně dokládáte OP a zašlete ověřovací platbu 1 Kč.  Rychlost vyřízení půjčky bez registru pak záleží na tom, kdy o půjčku žádáte, jaké jsou požadavky na ověření klienta. Většina půjček je vyřizována pouze v pracovních dnech, ačkoliv lze podat žádost i o víkendech a svátcích.

Postup sjednání půjčky:

  • nastavení částky a délky splácení
  • vyplnění formuláře s osobními a kontaktními údaji
  • vyplnění údajů o zdroji příjmu
  • nahrání kopie OP
  • zaslání ověřovacího poplatku
  • kontaktuje vás pracovník společnosti
  • SMS zprávou či emailem se dozvíte, zda byla půjčka schválena či zamítnuta
  • peníze v rozmezí 15 minut až 24 hodin na účtu

 

Na čem závisí rychlost vyřízení půjčky?

Sjednat si online půjčku je jednoduché. Ne každá společnost však jedná rychle. Například u společnosti Ferratum obdržíte peníze do 15 minut na účet.  Společnost nevyžaduje zaslání verifikační platby. Poté, co vyplníte žádost, kontaktuje vás za malou chvíli pracovník společnosti. U společnosti Zaplo vám mohou poskytnout půjčku do 15 minut, od schválení žádosti. Nejvíce vás může zdržet zaslání ověřovací platby ve výši 1 Kč. Pokud jde o převod mezi bankami, trvá to až 24 hodin, než je vaše platba připsána na účet poskytovatele. Půjčku Zaplo tak obdržíte do 48 hodin. Rychlost vyplacení půjčky tedy závisí na rychlosti, s jakou pracuje operátor společnosti nebo v jaké bance máte účet vy a v jaké poskytovatel. Dále může zdržovat schválení půjčky ověřování vaší bonity.

Typy půjček, které lze sjednat online

Půjčka bez registru – u této půjčky je poskytovatel povinen ověřit si vaši bonitu. Nemusí však nahlížet pouze do registru dlužníků, společnost může mít vlastní postup, například využívá databáze svých klientů, případně vyžaduje doložení příjmu.

Půjčka bez doložení příjmů – také tato půjčka vyžaduje kontrolu bonity. Není potřeba dokládat příjem, poskytovatel si ověří vaší bonitu například nahlédnutím do registru dlužníků nebo své databáze.

Vždy je potřeba dodržovat zásady bezpečného půjčování. Pokud si musíte půjčit, vybírejte si co nejlevnější půjčky pomocí srovnání půjček online. Využít můžete také první půjčku zdarma, která je určena zákazníkům, kteří si sjednávají půjčku u daného poskytovatele poprvé. Rovněž si vybírejte ověřené společnosti, které mají všechny podmínky jasně uvedeny na webu. V případě, že nemáte půjčku z čeho splácet, za žádných okolností si nepůjčujte. Řešením je například požádat o pomoc přátelé, kteří vám půjčí bez poplatků i úroků.

Potřebujete peníze na vybavení domácnosti? Před úvěrem si proveďte porovnání půjček online

Mnohým z vás se už jistě stalo, že zrovna ve chvíli, kdy jste neměli zrovna velké finanční rezervy, rozbila se vám pračka, lednička či jiné nezbytné vybavení domácnosti. Vyřešit takovýto problém se dá celkem rychle pomocí úvěru. Jak ale postupovat, abyste si nevzali nevýhodnou půjčku? Praktickým způsobem je provést si srovnání půjček online.

Praktický porovnávač půjček nabízí informace o desítkách poskytovatelů

Možnost porovnat půjčky na internetu nabízí kupříkladu portál PůjčkyPorovnání.cz. Jedná se o nezávislý srovnávač, který může být významným pomocníkem. Shromažďuje informace o prakticky všech významných společnostech, jež nabízejí úvěry a půjčky, bankovní i nebankovní.

Důvodem, proč vůbec srovnání půjček využívat, je fakt, že tím předejdete situaci, kdy byste si půjčili peníze za nevýhodných podmínek. Každý poskytovatel má totiž jinak nastavené parametry svého produktu. Půjčka se tak mnohdy liší v úrokových sazbách a RPSN, ale i délce splatnosti a maximální výši částky, o niž můžete požádat.

Drobnosti rozhodují

Za všechny příklady lze uvést dva známé poskytovatele. Home Credit půjčka vám nabízí neúčelový úvěr až do výše 250.000 Kč. Dobu splatnosti si můžete sami zvolit, a to až do 48 měsíců. Důležité je, že neplatíte žádné poplatky navíc, pouze pevně stanovený úrok.

Podobně je na tom Provident půjčka. Zde je ale velký rozdíl ve způsobu splácení. Jednotlivé splátky totiž posíláte týdně, nikoliv měsíčně, jak je tomu u Home Credit. Maximální výše úvěru je pak nižší, konkrétně 130.000 Kč. Kratší je i celková doba splácení, úroky jsou naopak vyšší. Půjčka je ale oproti Home Credit daleko dostupnější i pro ty z vás, kteří mají nižší bonitu.

Je tedy vidět, že půjčky, jež se tváří skoro stejně, mohou mít značné odlišnosti. A právě proto je dobré si vždy před sjednáním konkrétního produktu provést srovnání. Díky zmíněnému portálu porovnání půjček provedete snadno a rychle z domova, bez složitého vyhledávání.